Ceny dmuchanych zamków i zjeżdżalni

Jak zachęcić dzieci do spędzania czasu na powietrzu? Jeden z pomysłów do wycieczka do parku linowego. Natomiast jeśli nasze pociechy są na to jeszcze za małe można je zabrać w miejsce, gdzie będą mogły pobawić się w dmuchanym zamku do skakania.

Dmuchane zamki, podobnie jak dmuchane zjeżdżalnie to obiekty, których raczej nie kupuje się na własny użytek. Są duże i drogie. Zazwyczaj więc chodzi się po prostu z dziećmi w miejsca, gdzie udostępniane są takie atrakcje. Może jednak zdarzyć się również tak, że ktoś postanowi zorganizować większą imprezę dla dzieci i wówczas może zwyczajnie wynająć dmuchany zamek albo zjeżdżalnię. Jeśli chodzi o zamki, to podobnie jak w przypadku trampoliny dla dzieci, zabawa polega przede wszystkim na skakaniu. Natomiast są one odpowiednie już nawet dla dzieci dwuletnich. Z pewnością takie skoki są łagodniejsze od tych na trampolinie. Jednak dmuchane zamki bardzo przyciągają wszystkie dzieci, bo wyglądają ładnie i wesoło. Mają zazwyczaj cztery wieżyczki, a nad wejściem głowę słonia, tygrysa, myszki Miki lub innej bajkowej postaci.

Dmuchane zjeżdżalnie, czyli kolejny rodzaj dmuchańców mogą być mniejsze lub większe, ale zdecydowanie przerastają huśtawki, jakie można spotkać na placach zabaw czy w prywatnych ogrodach. Często wypożycza się je na różnego rodzaju imprezy plenerowe czy festyny. Wpuszcza się na zazwyczaj dzieci powyżej trzeciego roku życia. Dla maluszków taka zjeżdżalnia mogłaby być jednak zbyt duża. Poza tym starsze dzieci rozpędzając się mocno nie koniecznie uważają na młodsze rodzeństwo czy kolegów po drodze. Tak więc ze względów bezpieczeństwa lepiej przestrzegać zasad wieku podawanych przez producentów sprzętu czy organizatorów imprezy. Jak natomiast wyglądają ceny wynajmu dmuchanych zamków i zjeżdżalni? Zazwyczaj płaci się za 8 godzin wraz z rozłożeniem sprzętu i jego obsługą. W przypadku zamków jest to koszt około 700 – 1 200 zł, a w przypadku zjeżdżalni 1 000 – 1 500 zł. Oczywiście wiele zależy też od ich wielkości. Czasami płaci się też od godziny wynajmu.