Suche baseny z piłeczkami

Kiedy wynajmujemy salę zabaw na urodziny dziecka albo po prostu idziemy tam, żeby nasze pociechy mogły się trochę wyszaleć, to jedną z głównych atrakcji są suche baseny z piłeczkami. Mogą być małe i naprawdę duże, dzięki temu mogą się nimi cieszyć maluszki oraz większe dzieci.

Jeśli chodzi o mniejsze baseny z kulkami, to są one zwykle kwadratowe lub trójkątne. Robi się je najczęściej z pianki poliuretanowej, która ma odpowiednią twardość. Z jednej strony dziecko na pewno nie uderzy się o nią, a z drugiej bez problemu utrzymuje ona wszystkie piłeczki. Takie baseny bardzo łatwo i szybko można złożyć oraz rozłożyć. Bardzo dobrze nadają się do wszelkiego rodzaju sal zabaw. Zwykle dołącza się do nich podest lub schodki, żeby ułatwić dzieciom wchodzenie. Oczywiście takie suche baseny mają wesołe kolory i wzory. Pojawiają się na nich różne zwierzątka, roślinki czy postacie z bajek. W małych basenach mieści się od 1000 do 3000 piłeczek, w zależności od ich średnicy, która najczęściej wynosi 6, 7 lub 8 cm.

Natomiast już do basenów o wymiarach 300x300x60cm, w których mieści się 4500 mniejszych kulek można dołączyć zjeżdżalnię. Oczywiście istnieją również jeszcze większe chińskie baseny. Często producenci dmuchanych zamków i zjeżdżalni zajmują się też wytwarzaniem takich basenów. Jeśli chodzi o firmy, które produkują suche baseny można tu wymienić między innymi Junior, DABBI SPORT, Plantrop. Natomiast oto kilku wytwórców piłeczek basenowych MARGOS, MARKO, Admar. Jest ich jednak znacznie więcej, wystarczy wpisać odpowiednie hasło do wyszukiwarki internetowej. Z pewnością jest to interesujący temat dla wszystkich osób, które chcą w najbliższym czasie otworzyć centrum zabaw. Natomiast jeśli ktoś ma takie plany powinien zastanowić się oczywiście co szczególnie może przyciągać tam dzieci. Bez wątpienia jedną z takich rzeczy będzie właśnie suchy basen z piłkami. Dość często robi się tak, że w sali zabaw dla maluszków umieszcza się mniejszy basen z kulkami, a w większej sali dla starszych dzieci znajduje się duży basen ze zjeżdżalniami.