Małpie gaje i parki linowe dla dzieci

Dobra zabawa, emocje i koordynacja ruchowa – to wszystko zapewnia dzieciom spędzanie czasu na ściankach do wspinania czy w parkach linowych. Oczywiście małpie gaje dla dzieci są dostosowane specjalnie do ich możliwości i potrzeb. Są mniej skomplikowane i trudne od tych dla dorosłych.

Dużą zaletą małpich gai i parków linowych jest to, że znajdują się w otoczeniu przyrody. Ich trasy przebiegają przez bardzo ładne, zielone i spokojne tereny. Natomiast, jak już zostało wspomniane, są one podzielone na te odpowiednie dla dorosłych oraz w sam raz dla dzieci. Bardzo istotne są tutaj kwestie bezpieczeństwa, nad którym czuwają wykwalifikowani instruktorzy. Poza tym korzysta się oczywiście z odpowiedniego sprzętu asekuracyjnego. Zwykle w ramach oferty parku linowego znajdują się różne programy, w tym przejścia indywidualne, rodzinne czy dla grup szkolnych. Poza tym można nawet urządzić urodziny w małpim gaju. Będzie to z pewnością co innego niż impreza dla dzieci w centrum zabaw, która jednak przecież dla maluchów jest dużym przeżyciem.

Podczas wyprawy po małpim gaju można się znaleźć kilka dobrych metrów nad ziemią, zdecydowanie bliżej czubków drzew niż poziomu, z którego wyrastają. Spora część trasy to mosty linowe, ale pośród emocjonujących elementów takiej przygody trzeba wymienić kolejkę tyrolską. Wyprawy dla dorosłych są dłuższe, trudniejsze, ale także droższe od tych dla dzieci. Natomiast małpi gaj to pomysł dla nieco starszych dzieci, już w wieku szkolnym, a nie całkowitych maluszków. Muszą one zdawać sobie sprawę z konieczności przestrzegania pewnych zasad oraz słuchania zaleceń instruktora. Poza tym spacer po linach czy zjazd tyrolką mogłyby być zwyczajnie zbyt trudne dla całkiem małych dzieci. W niektórych miejscach trzeba robić dość duże kroki, w innych wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną. W każdym razie wyprawa do małpiego gaju to bardzo dobry pomysł zarówno na ciekawe spędzenie rodzinnego weekendu, jak i na wycieczkę szkolną czy ekscytującą imprezę urodzinową.