Domki do zabawy dla dziewczynek i chłopców

Piaskownica, huśtawka i karuzela ogrodowa to atrakcje, z których ucieszy się każde dziecko. Natomiast warto pomyśleć dodatkowo o domku do zabawy. Prawdopodobnie trochę co innego ucieszy dziewczynki, a co innego chłopców.

Dziewczynki najbardziej lubią domki, w których mogą się bawić po prostu w dom. Najczęściej są one zrobione z plastiku lub z pianki. Oczywiście kiedy na zewnątrz zrobi się chłodniej to można taki obiekt przenieść do pokoju dziecka. Można je też spotkać w centrach zabaw. Są kolorowe, mają otwierane drzwi i okiennice. Poza tym mogą też mieć ciekawe wyposażenie. Dziewczynki szczególnie lubią bawić się w gotowanie czy podawanie herbaty. Często też urządzają w takich domkach sypialnie dla swoich lalek. Bywa również tak, że przebywając wewnątrz domku dzieci urządzają przedstawienia lalkowe. Wystarczy, żeby jedno z okienek miało kurtynę.

Często elementem drewnianego placu zabaw jest właśnie domek, również zrobiony z drewna. Może być połączony ze zjeżdżalnią, huśtawką, sznurkowymi drabinkami do wspinania itp. To coś w sam raz dla chłopców. Zwykle bardzo lubią się wspinać, obserwować, współzawodniczyć. Oczywiście doskonałą propozycją dla nich będzie także domek na drzewie. Zwłaszcza jeśli będzie można w nim nocować w letnie noce. Rodzice pozwalają też czasem spać dzieciom w namiocie. Oczywiście nie dotyczy to maluszków, tylko starszych dzieci. Natomiast w ciągu dnia namiot może stać się indiańskim wigwamem. Zresztą można kupić różnego rodzaju namioty ogrodowo-pokojowe. Niektóre wyglądają jak zwierzątka, inne jak małe zamki czy samochody. Mogą też być ozdobione na przykład ulubionymi postaciami z bajek dziecka. Pośród innych rozkładanych obiektów, które mogą być źródłem doskonałej zabawy dla dzieci trzeba wymienić tunele. Przede wszystkim można się w nich czołgać, chociażby na czas.  Natomiast mogą też łączyć ze sobą namioty lub wybrane dwa punkty pokoju. Pomysły mogą być przeróżne. Tak naprawdę to o to właśnie chodzi, żeby używać tego typu przedmiotów twórczo i z wyobraźnią.