Koszt otwarcia sali zabaw

Z pewnością każdy, kogo tylko na to stać wydaje niemałą sumę pieniędzy na różnego rodzaju przyjemności dla swoich dzieci. Dotyczy to między innymi wizyt w centrach zabaw, gdzie nasze pociechy mogą pobawić się z innymi dziećmi, a także skorzystać z różnych atrakcji.

Nawet jeśli ktoś ma dom z ogrodem, w którym może zorganizować plac zabaw i domek do zabawy dla dzieci, to z pewnością kiedy zrobi się chłodniej również chodzi z dziećmi na zabawy do specjalnie do tego dostosowanych obiektów. Krótko mówiąc otwarcie sali zabaw powinno być opłacalne. Natomiast ważne jest to, żeby znaleźć odpowiedni lokal i oczywiście w dobrym miejscu, uczęszczanym codziennie przez wiele osób. Wiąże się to co prawda z wyższymi opłatami, ale również z większymi zyskami. Dość istotne jest to, że aby otworzyć centrum zabaw dla dzieci nie są potrzebne żadne specjalne pozwolenia. Jeśli chodzi o wymogi to taki plac zabaw musi odwiedzić sanepid oraz straż pożarna i nie wyrażać żadnych obiekcji. Należy też wykupić ubezpieczenie OC. Poza tym cały sprzęt do zabawy musi posiadać niezbędne atesty oraz certyfikaty.

Jeśli chodzi o koszty wyposażenia i otwarcia sali zabaw o powierzchni około 100 m2, to należy nastawić się na wydatek rzędu 100 000 zł (bez podatku VAT). Wystrój i wyposażenie powinny przyciągać dzieci. Oczywiście ważne jest również to, aby robiły dobre wrażenie na rodzicach. Warto pomyśleć o kąciku dla nich, gdzie będą mogli wypić kawę i poczytać gazety. Najlepiej jest wyposażyć taki wewnętrzny plac zabaw w różnorodne atrakcje, tak żeby mogły się tam dobrze czuć dzieci w różnym wieku.  Na pewno nie powinno zabraknąć zjeżdżalni, suchego basenu z piłkami, jakiegoś toru przeszkód, drabinek linowych do wspinania, piłek i pewnego wyboru mniejszych zabawek. Warto też zastanowić się od razu nad możliwością organizowania przyjęć urodzinowych dla dzieci, najlepiej z animatorem. Oczywiście co miesięczne koszty utrzymania takiej sali zabaw nie są niskie, bo trzeba też zatrudnić odpowiednia obsługę i opiekunów. Poza tym sprzęt i zabawki należy utrzymywać cały czas w nienagannym stanie oraz co jakiś czas wymieniać lub uzupełniać.