Wynajem sali zabaw na urodziny

Koszty prowadzenia centrum zabaw zwracają się między innymi dzięki organizowaniu przyjęć urodzinowych dla dzieci. Rzeczywiście wielu rodziców decyduje się na takie rozwiązanie, zwłaszcza jeśli zaproszonych ma być sporo koleżanek i kolegów.

Przyjęcie urodzinowe pośród różnych ciekawych obiektów do zabawy to prawdziwa frajda dla dzieci. Często można też zamówić na miejscu animatora zabaw, który będzie organizował różne atrakcje, na przykład malowanie twarzy czy tworzenie wspólnego dużego rysunku. Zazwyczaj sale w centrach zabaw są ładnie i wesoło pomalowane. Wynajmuje się więc jedną z nich z myślą o zrobieniu w niej przyjęcia z tortem urodzinowym, a poza tym dzieci mogą się raczej bawić wszędzie. Najczęściej zasady wstępu do centrum zabaw są takie, że płaci się za jakiś określony czas, w którym można bawić się w basenie z piłeczkami, na zjeżdżalniach, drabinkach sznurkowych, ścinkach wspinaczkowych czy też różnymi zabawkami. Natomiast jeśli chodzi o przyjęcia urodzinowe, to salka zostaje zarezerwowana na ustalony z góry czas i płaci się wówczas odpowiednią kwotę za każde dziecko, która uzależniona jest od dnia tygodnia oraz przewidzianych atrakcji.

Jeśli przyjęcie urodzinowe organizowane jest w tygodniu, to zwykle płaci się mniej o kilka złotych od każdej osoby. Podstawowa propozycja zawiera rezerwację sali, ustawienie oraz nakrycie stolików, udostępnienie naczyń i sztućców, upominki dla dzieci, w tym największy dla głównego bohatera wieczoru. Dodatkowo można zamówić zaproszenia dla gości oraz czapeczki, baloniki, trąbki. Natomiast wersja z animatorem jest najdroższa. Może kosztować nawet 40 zł od dziecka, bez poczęstunku. Natomiast jeśli chodzi o jedzenie, picie i tort to zwykle można się umówić z właścicielem czy kierownictwem centrum zabaw czy chce się wszystko zamówić u nich, czy też nie koniecznie. Oczywiście poczęstunek może oprócz tortu obejmować tylko ciastka i paluszki, ale niektórzy chcą też zamówić coś bardziej konkretnego do jedzenia. Czasami bywa tak, że za sam wynajem sali płaci się osobno, a za atrakcje i jedzenie osobno. Tak więc ceny za zorganizowanie przyjęcia urodzinowego dla dziecka mogą być bardzo zróżnicowane. Oczywiście wiele zależy też od ilości gości.